All times are UTC+03:00

It is currently Fri Apr 27, 2018 2:01 am

Post new topic  This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 63 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4 57 Next
Author Message
PostPosted: Sun Dec 18, 2016 8:58 pm 
Honest Member
Honest Member

Quote:
Eu ma refeream la castigatorii de la ox (ultimii 3 ) sa ia premii din item shop.
Si la hide nu am vazut pana acum ca s-au dat mv.
Eu personal am dat mv-uri la unele runde de hide!

Si nu cred ca am vazut ceva pe aici.. Propun ca toti playerii care intra la ox sa fie transformati in niste peturi, sau orice alt mob micut pentru a nu mai fi lag asa mare. Iar daca se face asta, poate merge si facut ceva in privinta celor care intra cu multe conturi la ox. Sa se poata intra de pe un singur cont, pe acel ip.

Propun si implementarea ultimei misiuni de la biolog, pentru mai multa activitate a celor de level mare!
Quote:
Nivelul 96 (Pietre Pretioase Albastre)
Image
- Omoara Soldat Regal al Cerului Zin (arcas) si Comandantul Cerului Zin din v3 pana ce strangi 10 Pietre Pretioase Albastre
* Recompensa, de ales dintre:
- 2000 PV (permanent)
- 700 aparare (permanent)
- 300 atac (permanent)

Reclame
PostPosted: Sun Dec 18, 2016 10:30 pm 
NewBie
NewBie

Propun si eu ceva . Si asa jocul este putin greut , preturile parca au explodat de cand cu acest shop offline . Ce ar fi sa bagati acel sistem de cadouri ? Acel cadou mic in colt si da un cadou la .. 12 h , la 24h , etc . Si mna , ajutoare , bijuterii , ape etc . Ok , este acest event de craciun , dar .. Totusi . Singura modalitate de a procura banii este ori prin donatii , ori prin producerea de upp-uri care sa cam inmultit si merge si asta ***** .
Propun noi questuri , gen cu a fost cea cu literele Metin2GX , la care sa se dea iteme gen : Carte o mana , carte pumnal , pet , costum , freza baron si etc . Intelegeti ? Ar fi alt spirit de joc . Asta ramane la alegerea dv.

PostPosted: Tue Dec 27, 2016 5:50 pm 
Member GX
Member GX

Quote:
Helau tuturor.
Am sa incep foarte simplu. Metin2Gx este jocul vostru, voi decideti ce va place, ce nu, ce doriti si ce nu doriti. Asadar si prin urmare, m-am hotarat sa deschid acest topic unde va voi cere sa lasati propuneri diverse.
In primul rand, tin sa mentionez ca propunerile trebuie sa fie in legatura cu SCHIMBAREA anumitor lucruri deja existente in joc (drop metine/bossi, scoaterea unor lucruri din magazine, skinuri la arme, pv armuri, etc). Absolut TOT CE PROPUNETI va fi luat in calcul si analizat de staff.
In al doilea rand, am deschis acest topic pentru a va cere idei de implementari : harti/ iteme/ bossi/ drop la bossi(care nu au) / eventuri/ cutii magice cu fericire... etc. De asemenea, TOT ce propuneti si aici va fi analizat de echipa Metin2Gx.

Scopul acestui topic este unul foarte clar : dorim sa schimbam cate ceva pentru a va face jocul mult mai accesibil , crearea itemelor mai lejera , atmosfera in-game mai placuta.. Toate acestea in ideea de a popula acest server si a-l face accesibil tuturor playerilor noi dar si vechi. Speram ca, in acest fel, va veti convinge prietenii/cunostintele dar si alte persoane (eventual necunoscute) sa incerce acest joc si sa se poata descurca.
Dorim sa avem un server populat pentru a va face experienta jocului mult mai placuta, sa nu ne mai cunoastem chiar toti intre noi.

Drept dovada, suntem deschisi la orice fel de sugestie pentru a face jocul mai lejer si mai placut.

PS : NU, NU BAGAM LYCANI (in cazul in care doriti implementarea lor), ESTE SINGURA EXCEPTIE.
De ce sa fie jocul mai accesibil si mai lejer ? Creearea itemelor mai usoara? Eu zic sa ne dati iteme 5/5 la toti si sa bagati misiune " omoara 10 caini pt a avea lvl 135 , omoara 5 pt a avea biologul terminat." Lol =)) ce vreti sa faceti din sv asta :?: :!:

PostPosted: Tue Dec 27, 2016 7:08 pm 
Loyal member
Loyal member

Quote:
Quote:
Helau tuturor.
Am sa incep foarte simplu. Metin2Gx este jocul vostru, voi decideti ce va place, ce nu, ce doriti si ce nu doriti. Asadar si prin urmare, m-am hotarat sa deschid acest topic unde va voi cere sa lasati propuneri diverse.
In primul rand, tin sa mentionez ca propunerile trebuie sa fie in legatura cu SCHIMBAREA anumitor lucruri deja existente in joc (drop metine/bossi, scoaterea unor lucruri din magazine, skinuri la arme, pv armuri, etc). Absolut TOT CE PROPUNETI va fi luat in calcul si analizat de staff.
In al doilea rand, am deschis acest topic pentru a va cere idei de implementari : harti/ iteme/ bossi/ drop la bossi(care nu au) / eventuri/ cutii magice cu fericire... etc. De asemenea, TOT ce propuneti si aici va fi analizat de echipa Metin2Gx.

Scopul acestui topic este unul foarte clar : dorim sa schimbam cate ceva pentru a va face jocul mult mai accesibil , crearea itemelor mai lejera , atmosfera in-game mai placuta.. Toate acestea in ideea de a popula acest server si a-l face accesibil tuturor playerilor noi dar si vechi. Speram ca, in acest fel, va veti convinge prietenii/cunostintele dar si alte persoane (eventual necunoscute) sa incerce acest joc si sa se poata descurca.
Dorim sa avem un server populat pentru a va face experienta jocului mult mai placuta, sa nu ne mai cunoastem chiar toti intre noi.

Drept dovada, suntem deschisi la orice fel de sugestie pentru a face jocul mai lejer si mai placut.

PS : NU, NU BAGAM LYCANI (in cazul in care doriti implementarea lor), ESTE SINGURA EXCEPTIE.
De ce sa fie jocul mai accesibil si mai lejer ? Creearea itemelor mai usoara? Eu zic sa ne dati iteme 5/5 la toti si sa bagati misiune " omoara 10 caini pt a avea lvl 135 , omoara 5 pt a avea biologul terminat." Lol =)) ce vreti sa faceti din sv asta :?: :!:
Mai accesibil pt playerii noi. Nu cred ca un player nou, care nu vrea sa doneze si vrea sa-si faca itm pe joc, stie sa faca o ctc, nici macar nu poate pt ca are nevoie de 2 conturi. Pe langa asta, pe gx ca sa faci lvl maxim ai nevoie de 8 playeri, nu toti au ,,prieteni,, cu care sa urce ascaria. Prin accesibilitate se poate intelege implementarea unei mape in care poti farma pana la un anumit lvl, pe yang, iar pt 135 o mapa in care sa cresti individual, nu in echipa.

Regat: Jinno
Breasla:Alphas

Unbent, Unbowed, Unbroken !

Image
Image
Image

PostPosted: Tue Dec 27, 2016 7:28 pm 
Member GX
Member GX

Quote:
Quote:
Quote:
Helau tuturor.

Mai accesibil pt playerii noi. Nu cred ca un player nou, care nu vrea sa doneze si vrea sa-si faca itm pe joc, stie sa faca o ctc, nici macar nu poate pt ca are nevoie de 2 conturi. Pe langa asta, pe gx ca sa faci lvl maxim ai nevoie de 8 playeri, nu toti au ,,prieteni,, cu care sa urce ascaria. Prin accesibilitate se poate intelege implementarea unei mape in care poti farma pana la un anumit lvl, pe yang, iar pt 135 o mapa in care sa cresti individual, nu in echipa.
Daca stii metin, faci singur. Nu mai avem nevoie de afoni si noobi de-al de Tyffani s-au prosti ce au luat conturile gata facute si ei sunt 0 ;)

PostPosted: Thu Dec 29, 2016 10:26 pm 
Loyal member
Loyal member

Inca una.
Propun ca in lista de prieteni, pe langa cele 3 categorii (prieteni, breasla si familie) sa mai fie adaugata inca o categorie, STAFF, in care sa fie cuprinsi membrii staffului. In modul asta, ar stii fiecare player ce admin activeaza pe joc, i-ar usura modul de a lua legatura etc.

Regat: Jinno
Breasla:Alphas

Unbent, Unbowed, Unbroken !

Image
Image
Image

PostPosted: Wed Jan 04, 2017 12:02 am 
Member GX
Member GX

Salut.
Dupa cum bine stiti, pe GX daca ai lvl 135 , trebuie sa donezi pentru P-uri in caz ca vrei sa-ti schimbi magiile.. sau daca cumva nu ai P la conducere sau ceva, nu poti face. Asa ca propun ca se faca ca pe oficial , la lvl maxim sa mai poti face o bila de experienta ( 25% ) in plus. Oricum nu cumpara nimeni cartile de P uri si sunt de parere ca ar atrage playeri, sa nu fie totul pe donatii :)
Astept pareri pro si contra si un raspuns din parte staff ului :arrow:

PostPosted: Mon Jan 09, 2017 4:39 pm 
NewBie
NewBie

1. Propun sa se adauge in NPC cele 4 iteme ce-ti reseteaza statusul (VIT, INT, STR, DEX).
- folositor in multe situatii fara a-ti reseta si skill-urile
2. Propun sa se scoata APA MONG / 10 rez. magie de pe armura sau modificarea atacului magic la toiag-ul, evantai-ul si clopot-ul bambo. Asta in cazul in care nu vreti sa existe doar 3 caractere pe sv.

Good Luck.

PostPosted: Mon Jan 09, 2017 8:35 pm 
Member GX
Member GX

Quote:
1. Propun sa se adauge in NPC cele 4 iteme ce-ti reseteaza statusul (VIT, INT, STR, DEX).
2. Propun sa se scoata APA MONG / 10 rez. magie de pe armura sau modificarea atacului magic la toiag-ul, evantai-ul si clopot-ul bambo. Asta in cazul in care nu vreti sa existe doar 3 caractere pe sv.

Good Luck.
contra la scoaterea mongului. WTF, tu te auzi ce zici ?

PostPosted: Tue Jan 10, 2017 6:41 pm 
Silver Member
Silver Member

Quote:
Quote:

Good Luck.
contra la scoaterea mongului. WTF, tu te auzi ce zici ?

1. Sunt pastile de sange in joc, iar cand vrei sa-ti resetezi statusul, il vei reseta doar la una din cele 4 aptitudini.
2.Samanul cand te prinde fara mong da cel mai mare dmg, banuiesc ca esti saman de ai avut ideea asta. Nu a fost de ajuns ca au scazut dmg la war? iar la celelalte rase a ramas intact?
Doar in duel sunt 3 rase, la general sunt 4 + 1 rasa barfitoare .

Contra.

Reclame
Post new topic  This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 63 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4 57 Next

All times are UTC+03:00