All times are UTC+03:00

It is currently Fri Apr 27, 2018 2:02 am

Post new topic  This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 63 posts ]  Go to page 1 2 3 4 57 Next
Author Message
PostPosted: Tue Dec 13, 2016 11:53 pm 
Game Master
Game Master

Helau tuturor.
Am sa incep foarte simplu. Metin2Gx este jocul vostru, voi decideti ce va place, ce nu, ce doriti si ce nu doriti. Asadar si prin urmare, m-am hotarat sa deschid acest topic unde va voi cere sa lasati propuneri diverse.
In primul rand, tin sa mentionez ca propunerile trebuie sa fie in legatura cu SCHIMBAREA anumitor lucruri deja existente in joc (drop metine/bossi, scoaterea unor lucruri din magazine, skinuri la arme, pv armuri, etc). Absolut TOT CE PROPUNETI va fi luat in calcul si analizat de staff.
In al doilea rand, am deschis acest topic pentru a va cere idei de implementari : harti/ iteme/ bossi/ drop la bossi(care nu au) / eventuri/ cutii magice cu fericire... etc. De asemenea, TOT ce propuneti si aici va fi analizat de echipa Metin2Gx.

Scopul acestui topic este unul foarte clar : dorim sa schimbam cate ceva pentru a va face jocul mult mai accesibil , crearea itemelor mai lejera , atmosfera in-game mai placuta.. Toate acestea in ideea de a popula acest server si a-l face accesibil tuturor playerilor noi dar si vechi. Speram ca, in acest fel, va veti convinge prietenii/cunostintele dar si alte persoane (eventual necunoscute) sa incerce acest joc si sa se poata descurca.
Dorim sa avem un server populat pentru a va face experienta jocului mult mai placuta, sa nu ne mai cunoastem chiar toti intre noi.

Drept dovada, suntem deschisi la orice fel de sugestie pentru a face jocul mai lejer si mai placut.

PS : NU, NU BAGAM LYCANI (in cazul in care doriti implementarea lor), ESTE SINGURA EXCEPTIE.

Image

And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music. - Nietzche

Reclame
 Post subject:
PostPosted: Wed Dec 14, 2016 12:08 am 
Member GX
Member GX

as zice sa fie facuta o mapa pt shopurile de la blue ca prea sunt in numar foarte mare decat playeri online cu cate un NPC fiecare regat in/langa cerc ....
si drop la vrajitoare v3 la bulbi floare de stanca ca tot un boss este ca si regina paianjen

Multumesc :!:

PostPosted: Wed Dec 14, 2016 6:47 pm 
Member GX
Member GX

Quote:
Helau tuturor.
Am sa incep foarte simplu. Metin2Gx este jocul vostru, voi decideti ce va place, ce nu, ce doriti si ce nu doriti. Asadar si prin urmare, m-am hotarat sa deschid acest topic unde va voi cere sa lasati propuneri diverse.
In primul rand, tin sa mentionez ca propunerile trebuie sa fie in legatura cu SCHIMBAREA anumitor lucruri deja existente in joc (drop metine/bossi, scoaterea unor lucruri din magazine, skinuri la arme, pv armuri, etc). Absolut TOT CE PROPUNETI va fi luat in calcul si analizat de staff.
In al doilea rand, am deschis acest topic pentru a va cere idei de implementari : harti/ iteme/ bossi/ drop la bossi(care nu au) / eventuri/ cutii magice cu fericire... etc. De asemenea, TOT ce propuneti si aici va fi analizat de echipa Metin2Gx.

Scopul acestui topic este unul foarte clar : dorim sa schimbam cate ceva pentru a va face jocul mult mai accesibil , crearea itemelor mai lejera , atmosfera in-game mai placuta.. Toate acestea in ideea de a popula acest server si a-l face accesibil tuturor playerilor noi dar si vechi. Speram ca, in acest fel, va veti convinge prietenii/cunostintele dar si alte persoane (eventual necunoscute) sa incerce acest joc si sa se poata descurca.
Dorim sa avem un server populat pentru a va face experienta jocului mult mai placuta, sa nu ne mai cunoastem chiar toti intre noi.

Drept dovada, suntem deschisi la orice fel de sugestie pentru a face jocul mai lejer si mai placut.

PS : NU, NU BAGAM LYCANI (in cazul in care doriti implementarea lor), ESTE SINGURA EXCEPTIE.
frumoasa idee dar nu credeti ca e putin cam tarziu? cand mai sunt 50 de playeri pe tot sv-ul??

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 14, 2016 7:02 pm 
NewBie
NewBie

Eu as zice sa implementati o noua mapa ca sa creasca playerii mai usor de la 120 - 135 , Dar sa nu fie cu etaje ca si ASCARIA , shopurile offline sa le bagati in alta mapa (Eu m-am gandit la IMHA , eliminati mobii din ea si bagati shopurile) , Sa micsorati HP-ul de la BOSSII din MAPELE BETA.

PostPosted: Wed Dec 14, 2016 7:53 pm 
Loyal member
Loyal member

Bun !Hai afara la zapadaaaaa! :P
Porpun urmatoarele :
1. Scoaterea de la Beran-Setaou(dragonul din Camera de Cristal) a dropului de oua de Paste, nu au nicio relevanta.
2. Propun ca la Beran, la Razador si la Azrael sa fie bagata ca drop, pe langa cel actual, o Cutie, Cutie cu surpirze, un titlu sugetiv(ii gasiti voi altul ).Din aceste cutii pot sa pice itm site: freze site(baron si cele cu bonus rase), itm de upgrade pergament lacrima dragon, pergament evolutie, pana evolutie(astea la 20 md-uri), peturi si pt cine e norocos colier suflet cristal+9, pentru ca este forte mica diferenta de la +8 la +9 si poate unii nu vor sa dea 40 md-uri sa-l faca +9, asa macar sa fie ca item dropat. Fiecare din itm-le de mai sus or sa aiba o anumita rata de drop, de ex: Freza baron sa aibe rata de 70%(o rata fictiva).
3.Aspectul de la armele bamboo sa fie schimbat, este veche propunerea, poate va mai ganditi la ea :-s. Sunt propuse destule texturi pe forum(cele ale Kairei sunt OK).
4.Shopurile sa fie mutate in Cap de Dragon, nimeni nu merge acolo. E lag pe server shopurile fiind ingramadite langa cerc.

Regat: Jinno
Breasla:Alphas

Unbent, Unbowed, Unbroken !

Image
Image
Image

PostPosted: Wed Dec 14, 2016 8:17 pm 
Member GX
Member GX

Quote:
Bun !Hai afara la zapadaaaaa! :P
Porpun urmatoarele :
1. Scoaterea de la Beran-Setaou(dragonul din Camera de Cristal) a dropului de oua de Paste, nu au nicio relevanta.
2. Propun ca la Beran, la Razador si la Azrael sa fie bagata ca drop, pe langa cel actual, o Cutie, Cutie cu surpirze, un titlu sugetiv(ii gasiti voi altul ).Din aceste cutii pot sa pice itm site: freze site(baron si cele cu bonus rase), itm de upgrade pergament lacrima dragon, pergament evolutie, pana evolutie(astea la 20 md-uri), peturi si pt cine e norocos colier suflet cristal+9, pentru ca este forte mica diferenta de la +8 la +9 si poate unii nu vor sa dea 40 md-uri sa-l faca +9, asa macar sa fie ca item dropat. Fiecare din itm-le de mai sus or sa aiba o anumita rata de drop, de ex: Freza baron sa aibe rata de 70%(o rata fictiva).
3.Aspectul de la armele bamboo sa fie schimbat, este veche propunerea, poate va mai ganditi la ea :-s. Sunt propuse destule texturi pe forum(cele ale Kairei sunt OK).
4.Shopurile sa fie mutate in Cap de Dragon, nimeni nu merge acolo. E lag pe server shopurile fiind ingramadite langa cerc.

Pro la toate, si foarte interesanta propunerea nr. 2

Image

PostPosted: Wed Dec 14, 2016 8:52 pm 
NewBie
NewBie

De luni intregi sa cerut sa se schimbe skinul la armele noi dar nu ati tinut cont de asta, acum cred ca e cam tarziu ca sa lasat multa lume. :P

PostPosted: Wed Dec 14, 2016 10:20 pm 
Member GX
Member GX

la propunerea lu alex cu drop-ul sa fie bagate si niste iteme noi la drop si pe site pt cei lenes sa se evolueze scuturile ar fi un punct de vedere ati evoluat armele pana la .... si acum nu poti face nimic intr-un duel...

PostPosted: Thu Dec 15, 2016 12:48 pm 
Loyal member
Loyal member

1. Skin-ul la armele bamboo, in primul rand. Sa se organizeze acel poll, dar in care sa puneti si niste poze cu posibile skin-uri, sa putem vota si acelea.

2. Propunerea aceasta stiu ca e degeaba, pt. ca am vorbit deja cu XcsP si stiu ca nu e de acord :D dar sunt curios ce parere au si alti playeri despre implementarea Lycan-ului pe GX :?: Doar asa din curiozitate :))

Image

PostPosted: Thu Dec 15, 2016 3:21 pm 
Silver Member
Silver Member

Propun doar 2 ore de login/zi, intre orele 20-22 de L - V iar de S - D 09-12 respectiv 18-23!
Se ofera carte de munca pentru respectarea programului!
Succes cu resuscitarea.

Reclame
Post new topic  This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 63 posts ]  Go to page 1 2 3 4 57 Next

All times are UTC+03:00