Ora este UTC+02:00 Europe/Bucharest

Acum este Sâm Ian 18, 2020 11:08 pm

Scrie un subiect nou  Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Black Market EVENT
MesajScris: Sâm Noi 12, 2016 5:45 am 
Gold Member
Gold Member

Imagine

Locuitorii celor 3 regate ale Metinului isi duc traiul prin negoturi de ani buni, inca de la formarea satelor Pyungmoo, Yongan si Joan. Conducatorul tinutului a desemnat "ocrotitori" ai regatelor pentru a mentine linistea si corectitudinea intre acestea.
Odata cu venirea razboilui, negoturile intre locuitori s-au extins, acestia procurau itemele necesare slefuirii armelor si armurilor si deveneau din ce in ce mai puternici si mai rezistenti. Ocrotitorii, speriati de puterea satenilor, au trecut peste cuvantul Conducatorului si au incalcat cea mai sacra porunca adresata lor "Nu interveniti in vietile celor pe care ii paziti, voi sunteti umbre si umbre veti ramane!" si au inceput sa negocieze propriile bunuri cu satenii.

Descriere event:
- Perioada desfasurarii : Incepand cu data de 14 Noiembrie 2016, in fiecare saptamana de Luni pana Miercuri.
- Detalii: In fiecare Duminica, un moderator va posta in acest topic itemele pe care le va negocia in saptamana ce urmeaza, acest moderator va avea un numar limitat de obiecte si va anunta in fiecare zi cate si ce va cere in schimbul lor. De asemenea, moderatorul va fi disponibil doar o ora pe zi pentru aceste negoturi si va anunta cu o zi inainte ora la care va intra a 2 a zi.

Spre exemplu, eu voi posta Duminica 13 Noimebrie ca in saptamana urmatoare voi negocia Curmale. Luni la ora 18:00 voi intra pe server si voi anunta ca dispun de 1000 de curmale si dau la schimb 50 de curmale pe 200 leac necunoscut+ , 200 talismane necunoscute si 200 limbi de broasca. Voi incepeti negocierea cu mine si puteti schimba materialele de upgrade (in loc de 200 leac necunoscut oferiti altceva). Valoarea itemelor pe care le negociati trebuie sa fie apropiata de ceea ce am cerut eu (spre exemplu nu accept oferte de 50 din fiecare). Dupa terminarea acestei ore, voi anunta ora la care intru maine, si tot asa in fiecare zi.
Atentie! Nu voi cere in fiecare zi aceleasi iteme la schimb!

Reguli:
1) Nu aveti voie sa negociati de 2 ori cu acelasi caracter.
2) Odata cu terminarea Orei de Negoturi, niciun admin nu mai are permisiunea de a negocia, deci nu insistati.
3) Negoturile vor fi luate in ordinea in care ati dat pm, daca nu raspundem imediat la pm inseamna ca mai sunt altii inaintea voastra deci este posibil sa nu mai puteti negocia in ziua respectiva deoarece am terminat numarul de iteme de care dispuneam.

~~~ Echipa Metin2Gx va ureaza bafta la farmat!

P.S: Imi rezerv dreptul de a modifica Regulile ulterior, in functie de modul de desfasurare al eventului.

Imagine

And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music. - Nietzche

Sus
 Neconectat  

Reclame
 Subiectul mesajului: Re: Black Market EVENT
MesajScris: Lun Noi 14, 2016 3:49 am 
Gold Member
Gold Member

In saptamana 14 Noiembire negociez CURMALE.
Luni intru la 14:30 (ora de negot incepe la 15:00). Voi anunta in game la cat voi intra Marti.

~~Multumesc.

Imagine

And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music. - Nietzche

Sus
 Neconectat  

Reclame
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC+02:00 Europe/Bucharest